marca 29, 2017

Miesiąc kobiet: Ty

pinterest.com

Często, gdy słyszymy/czytamy motywujące teksty celebrytek "opadają nam witki", przewracamy oczyma. Dobrze wiemy, że robią to dla "pijaru", wybicia się i dobrej opinii publicznej. Czasem też stajemy przed lustrem, przyglądamy się sobie i usta wyginają nam się w podkówkę. Nic nam się nie podoba, mamy ochotę owinąć się kocem w "naleśnik", włączyć ulubiony serial i tak spędzić cały dzień, a niestety musimy wbić się w ubrania, zrobić, choć minimalny makijaż, by ukryć nieprzespaną noc, często ubrać niewygodne obcasy i ruszyć do pracy, na uczelnie. 

 

Ciężkie jest życie kobiety, wymagają od nas perfekcji - idealnego ciała, ładnych ubrań i jeszcze lepszego makijażu. I wiele kobiet wkręca się w ten wir, kobiety jedna przez drugą ścigają się, rywalizują, która będzie ładniejsza, która ma lepsze paznokcie, często nieświadomie wpadamy w ten wir, nie zauważamy, że się temu poddajemy. A z drugiej strony jest wiele kobiet, które patrzą na osoby dbające o siebie, jak na dziewczyny "puste", które myślą tylko o tym, który cień do powiek nałożyć.

A gdyby tak, odrzucić to, co wkładają nam do głów media, inne osoby, stanąć przed lustrem i powiedzieć samej sobie Jestem wyjątkowa? 

Przecież każda z nas jest w miejscu, na które musiała ciężko zapracować - nauka, rozwijanie swoich pasji, poznawanie samej siebie i życia, tworzeniem sytuacji, które popychają nas do przodu. Każda ma inne cele i priorytety. Jeszcze trzeba znaleźć czas na przyjemności. A dlaczego nie? Mam ochotę połechtać swoje ego, to robię to w sposób, który lubię, jedni lubią się malować, inni lubią oglądać seriale. I nie robię nic wyjątkowego, ale gdy słyszę marudzenie innych moja egoistyczna strona jest z siebie dumna. Bo działam, nie załamuję nad sobą rąk w bezradności. Mam gorsze i lepsze dni, jak każdy. Po co wchodzić sobie w paradę? Po co się krytykować wzajemnie? Każda kobieta jest wyjątkowa (jak każdy mężczyzna), po co się spinać? Tworzyć problemy z tego, że się różnimy? Każda może być inspiracją, każda powinna być taka, jak chce być, naturalna w swoim zachowaniu, marzeniach. Mamy tylko jedno życie, po co marnujemy je na rywalizację? Przecież każda jest wyjątkowa, w swoim rodzaju i jeśli to wie, nie musi udowadniać tego innym poprzez krytykę. 

Zwolnij, spójrz na siebie, zrób coś, że poczujesz się wyjątkowa, nie tylko od święta, nie tyko w makijażu i obcisłych spodniach. Codziennie, gdy się budzisz masz szanse, by stać się wyjątkową, przez najmniejszą drobnostkę. To duży dar.

__

Wiele kobiet zapomina, że jest wyjątkowych, 8 marca już dawno za nami, ale każdy dzień jest dobry, by przypomnieć o tym, że nie ważne co robimy, co lubimy, jesteśmy jedyne w swoim rodzaju.

6 komentarzy:

 1. robiono kiedyś eksperyment że zakompleksione kobiety miały za zadanie stawać codziennie przed lustrem i mówić sobie że są piękne. Efekt - po miesiącu niecałym poczuły się jak zupełnie inna osoba która może świat podbijać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nastawienie da się zmienić, trzeba tylko chcieć :)

   Usuń
 2. Najgorsze są media. Media z ich propagandą. Bądź zdrowa, bądź piękna, bądź zadbana. Bądź sobą.. a w domyśle dostosuj się do obowiązujących kanonów. Myśl tak jak Ci każemy, bo będziesz zacofana, gorsza. I czytamy to wszystko w "czasopismach dla kobiet", oglądamy w "programach dla kobiet". Jak jesteśmy pogodzone z sobą, to traktujemy jak odmóżdżającą papkę. Ale jeśli mamy choć niewielkie problemy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej unikać pism i programów skierowanych dla kobiet i wytyczać sobie samej ścieżkę, którą warto podążać :)

   Usuń
 3. To prawda każda z nas na swój indywidualny sposób jest wyjątkowa. A zadania i wymagania społeczne ciężkie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymagają tego, czego nie da się osiągnąć - bycia idealnym

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz, jednak, jeśli nie ma się on odnosić do tematu posta, a ma jedynie reklamować Twój blog, to nie pisz go wcale ;)

Innych pozostawiających swój ślad na pewno odwiedzę ♡

Copyright © 2016 lekkość duszy , Blogger